Téměř každý, kdo se zavazuje renovovat dům, může říci, že ne každá místnost v jeho domě je dokončena rovnoměrně, takže náklady na renovaci se mohou v různých místnostech lišit.

Renovace je dobré řešení!

Renovace domu má mnoho výhod – od zlepšení bezpečnosti a krásy vašeho domova až po zvýšení jeho hodnoty, například pokud ho chcete prodat nebo pronajmout.

Například renovace kuchyně, která může vyžadovat výměnu spotřebičů, pracovních desek, skříní a poškozených trubek, často stojí více než renovace obývacího pokoje.

Níže uvádíme, kolik stojí renovace jednotlivých pokojů v domě.

Renovace kuchyně

Je obtížné odhadnout průměrné náklady na renovaci kuchyně, protože kuchyně jsou velké a malé, ale každá kuchyně má svou specifičnost, kterou je třeba vzít v úvahu.

Průměrné náklady na přestavbu kuchyně jsou 150 000. České koruny, tj. Kolem 90 000 korun na metr čtvereční. Nejběžnějším cenovým rozpětím je však 90 000. Koruny až do 210 000 České koruny.

Pokud máte správné dovednosti, můžete ušetřit náklady na renovaci kuchyně tím, že vykonáte nějakou nebo celou práci sami. Práce je druhým největším nákladem po zabudování nábytku nebo domácích spotřebičů. Můžete také výrazně ušetřit nákupem např. Skříní, spotřebičů a pracovních desek pro vlastní montáž. Mnoho obchodních řetězců nábytku nabízí nástroje pro plánování přestavby kuchyně, které vám pomohou navrhnout renovaci kuchyně.

Renovace koupelny

Průměrné náklady na renovaci koupelny na 90 000 České koruny, kde se průměrné náklady pohybují v rozmezí 42 000 Koruny až 120 tis České koruny v závislosti na velikosti koupelny. Vaše náklady se také mohou výrazně lišit v závislosti na tom, jaké vybavení a typ provedení si vyberete.

Práce předělávání koupelny se pohybuje od 18 000. Koruny až 150 tisíc České koruny za komplexní přestavbu koupelny. Chcete-li ušetřit peníze na renovaci koupelny, můžete obnovit starý koupelnový nábytek a malovat dlaždice na stěnách speciální barvou pro dlaždice.

Renovace ložnice

Náklady na přestavbu ložnice jsou asi 48 000. České koruny. Renovace ložnice zahrnuje nová okna, koberec, sokl, topení a dveře. Tato cena navíc zahrnuje přidání izolace a přeměnu starých vodičů a osvětlení.

Pokud přidáte nábytek, jako je nová postel nebo komoda, náklady na renovaci budou vyšší. Jako u všech renovačních projektů. Pečlivé plánování je klíčem k pochopení a kontrole nákladů.

Renovace obývacího pokoje

Odhadujeme rozmezí od 30 000 Koruny až 90 tisíc České koruny na přestavbu salonu. Pravděpodobně utratíte více, pokud chcete přidat vestavěnou funkci, např. Krb. Při plánování renovace doporučujeme vzít v úvahu dalších 10% částky poskytnuté v rozpočtu na rekonstrukci salonu, aby během renovace byly peníze na neplánované výdaje. To je dobrá rada při renovaci jakékoli místnosti.

Pokoje bez velkého vybavení jsou levnější na renovaci, takže oprava obývacího pokoje nebo ložnice je levnější než oprava koupelny nebo kuchyně. Při renovaci salonu můžete udělat více práce sami, protože se nejedná například o renovaci instalatérství. V každé z výše diskutovaných místností může něco tak jednoduchého, jako čerstvá barva, rozzářit váš prostor malým rozpočtem.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *