Možná budete chtít ozdobit kuchyň, vyměnit pohovku nebo konečně strhnout tuto nevzhlednou zeď uprostřed obývacího pokoje? Tyto renovace mohou mít obrovský dopad na krásu a funkčnost (nemluvě o hodnotě) vašeho domova – ale mají také cenu. Přečtěte si více a zjistěte, jaké máte možnosti a jaké finanční řešení vám dává největší smysl!

Malá rekonstrukce bytu

Bez ohledu na to, zda jste šťastným vlastníkem nového bytu nebo jste si koupili byt ze sekundárního trhu, určitě si všimnete, že byt potřebuje opravu nebo údržbu. Renovační průmysl v současné době zažívá rozmach, což dává smysl vzhledem k tomu, že téměř dvě třetiny majitelů domů se nikdy neplánují pohybovat. Existuje několik finančních řešení, která můžete zvážit.

Půjčka na velkou částku peněz

Úvěry na bydlení jsou druhem druhé hypotéky. Myslete na takovou půjčku, když potřebujete opravdu vysoké množství peněz. Pro výpočet vlastního kapitálu odečtěte všechny zbývající zůstatky úvěru na bydlení (např. Hypotéku) od tržní hodnoty domu. Se splácením hypotéky a / nebo zvyšováním domácí hodnoty se zvyšuje také vlastní kapitál. Čím vyšší je vlastní kapitál, tím více můžete získat půjčku ve srovnání s hodnotou vašeho domova. Úvěr na bydlení má mnoho výhod. Můžete si půjčit velké množství peněz za nízké úrokové sazby s mnohem delší dobou splatnosti (10-15 let). Zní to příliš dobře, aby to byla pravda? Je tu jedna vážná minus. Nesplacení úvěru na bydlení znamená, že ztratíte svůj domov. Zamyslete se tedy nad tím, zda se jedná o optimální řešení a není lepší vzít si osobní částku díky osobní půjčce?

Komfortní půjčka za menší množství peněz

Pokud je váš projekt renovace domu relativně malý, je nepravděpodobné, že by stálo za to vzít si další velkou půjčku a zastavit dům. Je zde další způsob, jak zrekonstruovat byt, koupit nový kuchyňský dřez a nové obklady do koupelny! To znamená vzít nižší částku půjčky bez zastavení domu.

Nezajištěné osobní půjčky

Na rozdíl od půjčky na bydlení osobní půjčka nevystavuje váš dům ani žádný z vašich aktiv riziku. Úrokové sazby jsou obvykle vyšší a splátkové plány jsou obvykle kratší. Stejně jako u každé osobní půjčky si vyberete výši půjčky a dobu, kterou musíte splácet sami. Můžete snadno porovnat sazby osobní půjčky a najít nejlepší nabídku pro vás.

Na rozdíl od domácí půjčky je proces žádosti o kvalifikaci osobní půjčky rychlý a snadný a mnoho dlužníků má prostředky v ruce za jeden nebo dva dny. Pokud váš domovský rozpočet poskytuje prostředky na pravidelné splácení dluhu z půjčky, pak je tato možnost nejvhodnější pro rekonstrukci nebo aktualizaci bytu! Osobní půjčka může být perfektním způsobem, jak proměnit váš sen v realitu.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *