Pravděpodobně jste víc než jednou provedli obecné čištění v lednici a zjistili, že čerstvá zelenina a ovoce, které jste do ní v poslední době schovali, už nejsou první čerstvostí. Máme několik spolehlivých rad a rádi se o ně podělíme. Níže jsou uvedeny některé z nejlepších způsobů, jak ukládat jídlo – dovnitř a ven z ledničky.

S bylinkami zacházejte jako s květinami – pravidelně je zalévejte

Nejprve odřízněte byliny z kořene – pokud máte například petrželku a pokud jste si koupili spoustu čerstvých bylin, vložte tipy do sklenice vody. Na druhé straně, pokud máte bylinky v květináči nebo byliny, které právě klíčí, můžete je jemně přikrýt plastovým sáčkem a vytvořit podmínky pro mini skleník. Byliny by měly být čerstvé až dva týdny.

V případě tvrdých bylin, jako je rozmarýn, tymián a šalvěj, doporučujeme je volně navíjet do vlhkého papírového ručníku a ukládat do šňůry na provázky. Byliny by měly zůstat čerstvé až dva až tři týdny v závislosti na druhu byliny.

Kyselina citrusová vám může pomoci uchovat jiné ovoce

Citronová šťáva zabraňuje černění nastrouhaného jablka, může také pomoci zachovat čerstvost nakrájených kusů avokáda.

Ať už budete ukládat polovinu avokáda později, nebo chcete připravit lahodný plátek avokádového salátu, vymáčkněte do avokáda trochu citronové šťávy, abyste předešli předčasnému zhnědnutí. Pokud používáte pouze polovinu avokáda, je nejlepší nechat druhou polovinu v kůži, protože to pomůže udržet tuto část ovoce čerstvou.

Zralé avokádo – v lednici, nezralé – z lednice

Zralé avokádo se nejlépe uchovává v lednici, protože tak zpomalujete proces stárnutí. Naopak, nezralé avokáda by měly být uloženy na přepážce – během několika příštích dnů klidně dozrají. Skladování těchto plodů při pokojové teplotě, dokud nejsou zralé, je nejlepším způsobem, jak je ochutnat.

Výrobky nemyjte, než je vložíte do lednice

Podle Healthline může skladování čerstvě umytého ovoce a zeleniny v lednici výrazně zkrátit jejich životnost. Umytím přidáte do produktu vlhkost, urychlíte proces jeho rozkladu. Omyjte ovoce a zeleninu těsně před konzumací.

Některé produkty musí být skladovány samostatně

Ovoce a zelenina produkují různé plyny, které mohou některé z nich rychle kazit. Aby se tomu zabránilo, je důležité ukládat potraviny, jako jsou jablka, banány a avokádo, zvlášť. Výrobky jako brokolice, mrkev a brambory lze zase skladovat společně, ale měly by být stále chráněny před ostatními. Ostatní produkty, jako paprika, bobule a kapusta, lze skladovat prakticky kdekoli.

Rajčata by měla být skladována odlišně v závislosti na jejich čerstvosti

Existuje několik různých způsobů skladování rajčat v závislosti na jejich čerstvosti.

Nezralá zelená rajčata by měla být vložena do papírového sáčku a jejich stonek by měl směřovat dolů. Naproti tomu zralá rajčata by měla být skladována při pokojové teplotě, oddělená od sebe a mimo sluneční světlo.

Chcete-li zabránit dalšímu zrání, můžete do lednice vložit přezrálé rajče, ale před vařením byste jej měli několik minut vytáhnout z ledničky, aby se obnovila chuť. Dlouhodobé skladování rajčat v lednici může způsobit ztrátu chuti a živin.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *