Vyzkoušejte několik našich tipů pro navrhování obývacího pokoje a budete na vaší cestě k vytvoření pohodlného a velmi stylového prostoru, kde budete odpočívat.

Váš salon by vám měl vyhovovat

Bez ohledu na to, zda je váš styl tradiční, moderní, průmyslový nebo formální, odvážný nebo utlumený, měl by váš obývací pokoj být místem, kde se budete cítit pohodlně a kde si můžete po dni stráveném s rodinou nebo přáteli odpočinout. Než změníte vzhled svého obývacího pokoje, podívejte se na několik návrhářských tipů a triků. Zde jsou některé z našich oblíbených!

6 tipů pro zdobení obývacího pokoje

1. Smíchejte světlé a tmavé barvy

Pokud je váš obývací pokoj bílý nebo světlý, může se zdát příliš „čistý“ a sterilní. A když ztmavne, můžete se v tom cítit trochu nepříjemně. Míchání tmavých a světlých barev však vytváří velmi zajímavý dynamický vzhled, který zajišťuje hloubku a vyvážení. Zkontrolujte, jaké rozměry budou perfektní pro vaši pohodu.

2. Kontrast a přírodní materiály

Kromě bílé a černé zdobení obývacího pokoje různými kontrastními a neutrálními prvky významně přispívá k tomu, aby byl útulný a zajímavý. V tomto příkladu se bílé stěny, karamelová kůže, mosazné kování, šedá pohovka a modrošedé skříně vzájemně kontrastují, což zdůrazňuje jejich různé povrchové úpravy a odstíny. Díky tomu bude paleta vypadat sama o sobě bohatá a nemusíte přidávat mnoho dalších prvků, jako je intenzivní barva, vzor a textura.

3. Hrajte si s texturou

Při zdobení obývacího pokoje je snadné přehlédnout texturu, zejména proto, že se jedná o prvek, který musí být dobře osvětlen a vystaven, aby byl pozorován. Je velmi důležité, aby byl obývací pokoj útulný, a získáte ho díky jemným texturám a texturám, které přitahují dotek. Umístěte je tvrdšími texturami, abyste jim dodali kontrast. Patří k nim kůže, bavlna, vlna, kov, kámen, sklo, rostliny a mnoho dalších textur.

Začněte tím, že měníte polštáře, je to skvělý nápad, zvláště když ozdobíte obývací pokoj na rozpočet.

4. Přidejte dřevěné akcenty

Nemůžeme mluvit o texturu, aniž bychom mluvili o dřevě, jednom z nejlepších materiálů pro příjemný pocit v obývacím pokoji. Existuje mnoho způsobů, jak přidat dřevo, přičemž každý z nich bude prostor přitažlivější. Zvažte dýhované nástěnné panely, dřevěné konferenční stolky, stylové stoličky, rámy obrázků, pohovky nebo umělecká vyřezávaná umělecká díla. Toto je jen několik z mnoha možností.

5. Smíchejte různé typy čalounění

Většina obchodů s nábytkem vám samozřejmě nabízí možnost zakoupení celého obývacího pokoje v odpovídajícím čalounění, ale to neznamená, že byste to měli udělat. Odpovídající čalounění může dát pocit zralosti a pořádku, ale pokud chcete, aby byl obývací pokoj útulný a přívětivý, kombinujte a kombinujte různé čalouněné prvky, aby design dodal trochu více osobnosti.

Jedním z nejbezpečnějších způsobů je zkombinovat kožené židle s látkovou pohovkou nebo naopak tak, aby materiály zjevně kontrastovaly. To dává příjemný, vyvážený efekt rozmanitosti.

6. Vyberte si praktické čalounické tkaniny

Pokud mluvíme o čalounění, je zvláště důležité, aby sedadla v obývacím pokoji byla nejen krásná, ale také pohodlná a odolná. Pokud jsou v domě děti nebo domácí mazlíčci, zvolte textilie, které se snadno čistí a obtížně se špiní. Obecně platí, že látky se středním tónem jsou nejbezpečnější volbou, protože velmi světlé nebo tmavé odstíny snadno ukáží jakékoli nečistoty.

Kůže je vynikající materiál, který se snadno čistí před skvrnami, ale obvykle je snazší jej poškrábat a poškodit.

Džínovina a manšestr jsou dva materiály, které jsou velmi stylové, ale také trvanlivé. Kromě toho přidávají do interiéru obývacího pokoje nečekanou chuť. Při výběru materiálu pro nábytek do obývacího pokoje hledejte materiál se směsí přírodních a syntetických tkanin, abyste získali praktické vlastnosti obou.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *